Hakkımızda

Bioglobal, dünyanın her yerinde tarımsal üretimde kullanılan, ülkemiz şartlarında fayda üretebilecek özel ve doğa dostu ürünleri bularak, Türkiye şartlarında test eder ve üreticilerin kullanımına sunar. 

2000 yılında kurulan Bioglobal AŞ, yapılanmasını tamamladıktan sonra 2001 yılında Biocare (Becker Underwood) ile Nogall adlı ürünün Türkiye distribütörlüğü için anlaşma imzaladı. Türkiye pazarında kök kanserine karşı koruyucu etkisiyle büyük bir çıkış yapan Nogall, halen kök kanseri için önerilebilecek tek çözüm olmaya devam ediyor.
 
Firmamız 2002 yılında, biyolojik çözümlerin Türkiye ölçeğinde tanıtılması ve yaygınlaştırılması hedefini genel kurumsal strateji olarak belirledi ve bu yöndeki çalışmalarına hiç ara vermeden devam etti. Bu doğrultuda Ar-Ge faaliyetlerinin öneminin bilincinde olan şirket yönetimimiz, 2003 yılında biyolojik çözümlerle ilgili ilk Ar-Ge çalışmaları başlattı.
 
Kısa sürede gerek Ar-Ge çalışmalarımız gerekse pazarlama ve satış süreçlerindeki performansımız uluslararası piyasada etkisini gösterdi. Fuarlardaki aktif varlığımızın da katkısıyla 2004 yılında, Kanbiosys firmasıyla Türkiye distribütörlüğü anlaşması imzalandı.
 
2005’te Bioglobal AŞ bünyesinde bir üretim tesisi kuruldu ve Ar-Ge faaliyetlerinin ilk meyvelerinden olan Oxy adlı ürünün patenti alındı.
 
Devam eden süreçte, 2006 yılında Novozymes ve Becker Underwood firmalarıyla Türkiye Distribütörlüğü anlaşması imzalandı.
 
Piyasanın değişen şartları dolayısıyla ve şirket potansiyelinin büyümesiyle 2007 yılında Türkiye çapında hem teknik altyapı, hem de pazarlama ve satış altyapısı yeniden organize edildi.
 
2009 yılında Ar-Ge çalışmaları, Akdeniz Üniversitesi bünyesinde kurulan Teknokent’te sürdürüldü. 2009 yılı firmamız için Ar-Ge konusunda önemli gelişmeler sağladığımız bir atılım yılı oldu. 2011 yılında Ar-Ge süreçlerinde aldığımız mesafe, sektör genelinde dikkat çekti ve Growtech Eurasia 2011 Tarım Ödüllerinden biri olan “İnovasyon Ödülü” firmamıza verildi.
 
2012 yılında Bioworks firmasının T-22 ticari adlı Trichoderma ürününün Türkiye’de satışı konusunda bir anlaşma imzalandı. Aynı yıl ülke çapındaki pazarlama ve satış organizasyonumuz yeniden yapılandırıldı.
 
İspanyol Eden firmasıyla 2013’te Disper ürünlerinin Türkiye temsilciliği konusunda anlaşma yapıldı.
 
2014 yılında İspanyol ortaklarımızla birlikte, İspanya – Valensiya’da, Eurobioglobal firması kuruldu. 2014’te ilk kez faydalı böcek ithalatı yapıldı.
 
2015 yılında Bioglobal, bombus arılarının pazarlanması ve satışı konusunda faaliyet göstermeye başladı. 

YUKARI